Historie sboru

Hostivický pěvecký sbor byl založen v listopadu 2011 z iniciativy Jitky Brejtrové, kazatelky Náboženské obce Církve československé husitské v Hostivici. Řízení sboru se ujala Hana Krejčová, absolventka Akademie múzických umění. Pod jejím vedením sbor postupně vybudoval svůj repertoár, ve kterém najdeme duchovní skladby, lidové písně, spirituály a také zajímavé úpravy pop music.

I když jsme původně plánovali, že Hostivický pěvecký sbor bude sborem smíšeným, nenašli se žádní odvážní zpěváci a my jsme si s postupem času uvědomili (či spíše uvědomily), že nám komorní ženské zpívání vlastně vyhovuje. Od září 2013 jsme tedy programově sborem ženským.

Zpěvaček postupně přibývá, už několik let je nás víc než dvacet. Současné obsazení najdete zde.

Rády zpíváme v domovské Hostivici i na akcích v celé České republice. V roce 2014 jsme byly pozvány, abychom zpěvem doprovodily přímý televizní přenos novoroční ekumenické slavnosti v kostele sv. Karla Boromejského v Praze – záznam najdete na webu České televize tady. Na televizní obrazovce jsme se znovu objevily v roce 2020 jako hosté koncertu Original Vintage Orchestra v Lucerna Music Baru.

Na našem prvním soutěžním festivalu Musica Orbis Gloria 2023 jsme si vyzpívaly zlaté pásmo! A navíc získaly zvláštní cenu za interpretaci skladby Here I Am, Lord. Videa z našeho vystoupení můžete shlédnout zde.

Od roku 2013 pořádáme minifestival pěveckých sborů – Hostivické sborobraní.

V roce 2016 jsme se stali členem Unie českých pěveckých sborů.

Činnost sboru finančně podporují město Hostivice a Středočeský kraj.

Ke zkouškám se scházíme každou středu v 19:30 v klubovně města Hostivice.